Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2017

Aft Nedir? Aft Tedavisi

Aft Nedir? Aft Tedavisi

Aft, tıp alanında henüz tedavisi bulunamamış bir hastalık türüdür. Halk arasında da oldukça yaygın olan bir söyleyişe göre aft, öpüşme gibi yakınlaşmalar sonucunda ağız ve etrafında çıkan yaralara denir. Aft tedavisi bilimsel açıdan mümkün değildir. Bulaşıcı bir hastalık olduğundan dolayı mümkün olduğu kadar insanlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Zamanla kendiliğinden geçecektir. Aft tedavisinde kalıcı çözüm yoktur. Ancak dudak bölgenizde çıkan aft, size acı vermeye başladıysa bu acıyı dindirecek birtakım yöntemler kullanabilirsiniz.

Aft acısını dindirmek için eczanede satılan “Calgel” jelini kullanabilirsiniz. Uzman doktorlar tarafından da önerilen bu jel, bitkisel bir yapıya sahiptir. Bu yüzden gün içerisinde defalarca aft çıkan bölgeye sürmenizde sakınca yoktur. İçerisindeki yapı sayesinde aft acısını bastırarak 3-4 saatliğine sizi özgür kılacaktır. Aftın bir an önce geçmesini istiyorsanız sizi stres altında bırakan durumlardan kurtulmanız gerekir. Çünkü insan zihinsel açıdan özgür değilse, birtakım problemler ile boğuşuyorsa aft gibi psikolojiye de bağlı hastalıklarla uğraşmak durumunda kalabilir.

Aft, neden oluştuğu ve nasıl tedavi edilebileceği hakkında kesin bir bilgi olmadığı için sadece olasılıklardan yola çıkabiliyoruz. Aft tedavisi için kesin bir çözüm olmadığını bilmeli ve ona göre hareket etmelisiniz. Eczanelerden aft tedavisi adı altında alacağınız tüm jeller, aft acısı için üretilmiştir. Sadece sizlerin acısını dindirmekle yeterlidir. Bu yüzden mümkün olduğu kadar alanında kendini ispatlamış ürünlere yönelmelisiniz. Aksi takdirde yaranın daha da büyümesine neden olabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

webmaster wordpress site analiz seo analiz