Bağcılar Belediyesi Ramazan Öncesi Fırınları Denetliyor

  • Genel
  • 1.402 kez görüntülendi

Bağcılar Belediyesi Ramazan Öncesi Fırınları Denetliyor

Bağcılar belediyesi; ramazan ayı öncesi unlu mamul üretmekte olan fırın, pastane ve börekçileri incelemeye başladı. Veteriner eşliğinde yapılan bu denetim ile ramazan ayında sofralardan eksik olmayan unlu gıdaların sağlığa uygun koşullarda üretilip üretilmediği kontrol ediliyor.

Kurallara Uymayan Fırıncılara Ağır Cezalar

Bağcılar belediye başkanı Lokman Çağırıcı; halkın sağlıklı bir şekilde bu unlu mamulleri tüketmesinin en doğal hakkı olduğunu, sağlıksız koşullarda üretim yapmakta olan fırınların bu anlamda en ağır şekilde cezalandırılacağını belirtti. İnsan sağlığının önemine dikkat çeken başkan Lokman Çağırıcı sağlıklı nesillerin yetişmesinde sağlıklı beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Bağcılar belediye başkanı Lokman Çağırıcı; “Soframızdan hiç eksik olmayan ekmek, pide, pasta ve diğer unlu mamulleri üreten fırın ve fabrikaları sürekli denetim altında tutmaktayız. Sağlıksız koşullarda üretilmekte olan gıdaları tükettiğimiz takdirde birçok hastalığa davetiye çıkartmış oluruz. “

Bağcılar belediyesi hijyene en çok önem veren belediyeler arasında. Çağırıcı denetimlerle ilgili yaptığı açıklamalarda bu denetimlerin sadece ramazan ayı sınırları içerisinde kalmayacağını ve ilerleyen dönemlerde bu denetimlerin devam ettirileceğinin sinyallerini verdi.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Osman Yurdakul dedi ki:

    Bağcılarda yaşayan birisi olarak belediyemizin ve belediye başkanımız lokman çağırıcı’nın bu yöndeki çalışmalarından çok memnunum. Denetimlerin ramazan öncesi yapılması da zamanlama açısından çok iyi olmuş.

Yorum Yaz

webmaster wordpress site analiz seo analiz