Bunları Yiyen Kadınlar Uzun ve Sağlıklı Yaşıyor

Bunları Yiyen Kadınlar Uzun ve Sağlıklı Yaşıyor

Bu yazımızı okumadan önce kendinize şu soruyu sormanızı istiyoruz. “Yemek benim için bir alışkanlık mı yoksa ben gerçekten vücuduma ihtiyacı olanları verebilmek için mi yemek yiyorum?” cevabınız nedir konu altında bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Kadınların erkeklere göre vücut yapıları farklı olduğu için gereksinim duydukları besinleri tüketerek daha dinç ve sağlıklı olmaları mümkün, aksi takdirde vücut bu gereksinimlerini gideremeyeceği için halsizlik, dikkat bozukluğu ve çeşitli hastalıkların nüksetmesi söz konusu olacaktır.

İşte o mucizevî besinler, bunları mutlaka tüketin…

TERE (Lepidium sativum):

Turpgiller familyasından olan tere kadınların göğüs kanseri hastalığına yakalanmalarını önlüyor. Yapraklı sebzelerin büyük bir bölümü göğüs kanserinin önlenmesinde etkili iken tere’nin faydası çok daha büyüktür.

PANCAR (Beta vulgaris):

Çiçekli bitkiler familyasından olan pancar, ıspanakgillerin özel bir türüdür. Antioksidan özelliği içeren pancar bitkisi kalp ve damar hastalıkları, kanser gibi birçok hastalığın önlenmesinde etkilidir.

KIRMIZI GREYFURT

Kırmızı ve turuncu greyfurt da pancarda olduğu gibi kalp damar hastalıkları ve kanserin önlenmesine büyük oranda fayda sağlıyor. Yalnız özellikle kırmızı greyfurt kadınlarda çok daha büyük etki göstermektedir.

Brokoli (Brassica oleracea Italica): Lahanagiller familyasından olan brokoli bitkisi kadınların günlük c vitamini ihtiyacını tam anlamıyla karşılayabiliyor. Özellikle grip gibi hastaların önlenmesinde ve tedavisi için kadınların brokoli bitkisini mutlaka kullanmalarını öneriyoruz. Üstelik birçok hastalığın önlenmesinde etkili olan brokoli bitkisinin bir porsiyonu sadece 35 kaloridir.

Yoğurt: Birçok kadın mutlu olabilmenin çözümünü çikolata tüketiminde buluyor. Çikolata kilo aldırdığı gibi beraberinde birçok hastalık ve problemi getirebiliyor. Mutlu olmak isteyen kadınların günlük yoğurt tüketmelerini öneriyoruz. Düzenli tüketildiğinde etkisi görülmektedir. Ayrıca yoğurt kemikleri kuvvetlendirir ve sindirim sistemine iyi gelir. Kabızlık problemi çeken kadınlarında günlük yoğurt yemelerini öneriyoruz.

Ispanak: Kadınların yumurtalıklarında çok sayıda problem meydana gelebiliyor. Hemen tüm yumurtalık problemlerine iyi gelen ıspanak aynı zamanda D vitamini açısından zengin bir bitkidir. Mevsiminde sıklıkla tüketilmesi yumurtalık problemlerinin önlenmesinde etkilidir.

Yulaf Ezmesi: Kadınlar için bir mucivezi bitki de yulaf ezmesidir.Lif içeriği kadın sağlığı açısından çok faydalıdır. Morel düzelttiği yönünde ki etkileri görülmüştür. Ayrıca tok tutmaktadır. Zayıflamak isteyen bayanlar için önerilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

webmaster wordpress site analiz seo analiz