Yeni çıkan yasayla Sosyal Güvenlik Kurumu, kaplıca tedavisi görmesi gereken hastaların tedavi masraflarını karşılama kararı aldı. SGK’nın tek şartı kaplıca hizmeti veren tesisin gerekli koşulları sağlamış olması. SGK’nın kriterlerine “tam uyum” sağlayan Karaderili Şirketler Group ‘un bünyesindeki Kütahya Emet’teki Emet Thermal Resort Hotel isminin sonuna “clinic” de getirdi.

06122016_emet3

Artık Sosyal Güvenlik Kurumu, kaplıca tedavisini “Sağlık Hizmeti” kapsamında değerlendirmeye aldı ve hastaların kaplıcada gördükleri tedavileri SGK tarafından karşılanır hale geldi. Ancak SGK her tesisi “Sağlık Oteli” kapsamında değerlendirmiyor. Kapsama “tam uyum” sağlayan tesisler ancak “Sağlık Oteli” kapsamına girebilecek. Bu uyumu sağlayan kuruluşların başında gelen Kütahya Emet Thermal Resort Hotel, konseptinin dışında fizik tedavi uzmanları da bünyesine katarak “Sağlık Oteli” haline geldi ve isminin sonuna “Clinic”i ekledi. Yani artık doktorlar SGK ile anlaşma sağlanarak Emet Termal’e tedavi amaçlı hasta sevk edebilecek.

Emet Thermal Resort &Clinic işletme Müdürü Mustafa Hügül “Yıllardır Sağlık Bakanlığının bu çalışmasını bekliyorduk. Ve çok önceden alt yapıyı hazırlamıştık. Bugün geldiğimiz noktada sağlık kadromuzu genişlettik, tesisimizi kaplıca tedavi merkezi haline getirdik. 1 Aralık tarihi itibariyle Sağlık Oteli” haline geldi ve isminin sonuna “Clinic”i eklendi. Gelen talep de oldukça güzel İzmir, Edirne, İstanbul gibi ülkemizin birçok ilinden kaplıca tedavisi için hastalarımız gelmeye başladı. Sağlık bakanlığının bu yeni uygulamasını bilmeyen birçok kişi var. Bunun hızlı bir şekilde duyulup kişilerin bu kolaylıktan faydalanmasını istiyoruz” dedi.

Tesiste 1 aralık tarihinden itibaren Fiziksel tıp ve Rehabilitasyon uzmanı, Fizyoterapist, Reflesolog, ATT Sağlık Memuru görev yapmaya başladı. Yetkililer verilecek  hizmetlerin ise aşağıdaki branşlarda olacağını belirtti:

Kas ve İskelet sistemi hastalıklarında

Ortopedik operasyonlar sonrası mobilizasyon çalışmalarında

Serebral yaralanmaları

Felç

Spor yaralanmaları

Romatizmasal hastalıklar

Omuz ve sırt ağrıları

Diz ve kalça ağrıları

Bel ağrıları

Kırık, çıkık ve burkulmalar

Dolaşım ve sinir sistemi rahatsızlıkları

Mide ve bağırsak rahatsızlıkları

Duruş ve denge kusuru

Kireçlenmeden kaynaklı eklem yeri ağrıları

Ağrılı romatizma

Osteoporoz – Kemik erimesi

Adele ve kemik rahatsızlıkları

Cilt hastalıkları

Selülit

Gut hastalığı

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Adınızı giriniz