Mucize sebze soğan hem kansere hem şekere çare

Mucize sebze soğan hem kansere hem şekere çare

Ülkemizde bolca bulunan soğan her ne kadar kolay ulaşılabilir ve ucuz bir besin olsa da çoğu insan tarafından kokusu nedeniyle tercih edilmiyor. Kolayca ulaşabileceğimiz soğan içerisindeki bulunan vitamin ve vücudun gereksinim duyduğu diğer içerikler bakımından bir hayli zengindir. Soğanda bulunan vitaminler vücudumuzu birçok hastalıktan koruduğu gibi, bir şekilde vücudumuza bulaşmış olan hastalıkların tedavi edilmesinde de fayda sağlıyor.

Şeker Hastalığına İyi Geliyor

Soğan son derece iyi bir antibiyotiktir. Bunun yanı sıra kan şekerini düzenlemek gibi bir hüneri vardır. Şeker Hastalığı (diyabet) tedavisinde çok fayda sağladığı görülmüştür. Şeker hastalarının günlük soğan tüketimi konusunda dikkat etmeleri hastalıklarının kontrole alınması açısından bir hayli önemlidir.

İyi Huylu Kolesterolü Yükseltiyor

Yapılan araştırmalar soğanın HDL (İyi Kolesterol) oranını yükselttiğini göstermiştir. Özellikle kan değerlerini ölçtüren ve HDL değeri 35’in altında olan kişiler bu oranı arttırabilmek için soğan tüketebilirler.

Kanserden Koruyor

Soğanın bir güzel yanı da kanser hastalığına karşı koruyucu bir etkisinin bulunmasıdır. Kötü huylu tümörlerin oluşumunu engelliyor.

Soğan’ın kokusundan rahatsız olduğu için yememeyi tercih edenlere ise bu tutumdan vazgeçmelerini öneriyoruz. Eğer koku çok rahatsız ediyorsa maydanoz ile birlikte tüketilmesi önerilir. Soğan maydanoz ile birlikte tüketildiği takdirde koku oranı minimum seviyelere düşecektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. ayşe mut dedi ki:

  Dış kabuğunu soyarak 4’e bölüp suyla kaynatarak içerseniz faranjit ve laraenjite çok iyi geliyor ve boğazı rahatlatıyor ılık olarak yudum yudum için iti olmadığı için kolaylıkla içebilir çocuklarınıza da içirerek bağışıklığını da koruyabilirsiniz………………..

 2. özüm dedi ki:

  soğanı 4 e bölüp 2 bucuk bardak soğuk suyla kaynatın.4 dakika kaynadıktan sonra ılınınca için.sabah aç akşam yatmadan önce.herdefasında taze iiçilmeli zaten soğuyunca ancak bir bardak oluyor..6 gün deneyin 2 gün bırakın sonra tekrar 6 gün.sende 1 yada 2 kere yapın..zaten 5. gün hanımlar ped kullanmak zorunda kalacaksınız.yumurtalıklarınızdaki iltihapları ve küçük miyomları atacaksınız.deneyen tüm arkadaşlarım çok memnun kaldı..denedim ve sonuç aldım.herkeze tavsiye ederim.

  1. yaprak dedi ki:

   bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler…. bunu bir kereye mahsusmu? uygulayacağız…. bu yazdığınız şekilde devammı? edeceğiz….

 3. özüm dedi ki:

  sabah aç karnına.

Yorum Yaz

webmaster wordpress site analiz seo analiz