İnsan vücudunun en özgün ve komplike organı olan beyin hala bilinmeyenlerle dolu, incelenmesi ve anlaşılması güç, nakli mümkün olmayan bir organ.

Bilim insanları yıllardır büyük bir uğraşıyla beynin sırlarını ortaya koymaya çalışıyor. Beyin dokusunun birçok hastalığı içinde ise en karmaşık, en zorlu düşman; kanser ve tümörler! Bu tümörlerin karmaşıklığını sadece sayılarından bile anlamak mümkün; zira 120’den fazla beyin tümörü olduğu biliniyor.

Gamma Knife’ teknolojisinin Türkiye’de geldiği nokta konuşulacak

Acıbadem Sağlık Grubu, ‘beynin beyinleri’ni İstanbul’da bir araya getiriyor! Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilecek olan geleneksel Acıbadem Gamma Knife Sempozyumu’nda, beyın hastalıkları tedavisinde çığır açan, dünyada 50 yıldır kullanılmakta olan ‘Gamma Knife’ teknolojisinin dünyada ve Türkiye’de geldiği nokta ele alınacak.

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi’nin katkılarıyla 31 Mart 2018, Cumartesi günü yurt içi ve yurt dışından bilim adamları ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek zirve; Gamma Knife teknolojisini 20 yıl önce Türkiye’ye getiren Beyın ve Sinir Cerrahisi’nin duayeni Prof. Dr. Necmettin Pamir’in açılış konuşmasıyla başlayacak. Beyın cerrahisine emek vermiş çeşitli üniversitelerden uzmanlarla gün boyu bu gizemli ve en karmaşık organımızın tedavisindeki son yenilikler değerlendirilecek.

Cleveland Clinic’den Prof. Dr. Lilyana Angelov katılıyor

Özellikle kötü huylu beyin tümörleri konusunda tedavi yaklaşımlarıyla bilinen bir beyin cerrahı olan Prof. Dr. Lilyana Angelov ile İngiltere’de Gamma Knife yöntemine emek vermiş Medikal Fizik Uzmanı Dr. Alexis Dimitriadis de toplantıda en yeni gelişmeleri anlatacak.

Beyin Tümörü Nedir?

saglikk.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz