Yaz mevsiminde yaşanan ve herkes tarafından sevilen en güzel durumlardan biri de güneşlenerek bronz  tene kavuşmaktır.
Bronzlaştık, peki bu güzel bronz teni korumak için neler yapacağız? Devamı yazımızda…

İlk altın kuralımızla başlayalım:

  1. Bronzlaştırıcı Etki Veren Ürünler Kullanın: Cildinizin estetik görünümlü ve sağlıklı bir şekilde bronzlaşmasını istiyorsanız kesinlikle bronzlaştırıcı ve güvendiğiniz bir markaya ait ürün kullanmanız gerekiyor.
  2. Düzenli Vücut Peelingi Uygulayın: Evet, vücut peelingi. Bu da oldukça önemli bir faktör aslına bakarsanız. Peeling uygulanmış bir cilt ölü derilerden, siyah noktalardan tamamen arınmış olarak bronzlaşmaya oldukça uygundur.
  3. Nemlendirin: Yüzünüzü, cildinizi olabildiğince sık şekilde nemlendirmeye özen göstermelisiniz. Nemlendirilmiş bir ciltte bronzluk daha kalıcı olurken daha sağlıklı da görünmüş oluyor.
  4. Su Tüketimi: Kesinlikle çok su içmelisiniz. Bol su içtiğinizde hücrelerinizin ömrü uzayacak ve cildiniz hep ışıl ışıl ve canlı gözükecektir. Aynı zamanda bronzluğunuzun da daha uzun süre kalmasını sağlayacaktır.
    Sizler de bu bahsetmiş olduğumuz ipuçlarını dikkate alır ve itinayla uygularsanız bronzluğunuz uzun süre sizinle kalabilir!

   Unutulmaması gerekenler tenimizin yani derimizin bizim için en önemli organlardan biri olması.Ve başlıca duyu organlarımızdan olması.Bu nedenle derimize karşı yapacağımız ve uygulayacağımız her yönteme dikkat etmeli ve bu konuda seçici olmalıyız.Günümüzdeki en büyük yanlışlardan biri de bu olmakta aslında.Kontrolsüz kullanılan makyaj malzemeleri, konsantre maskeler ile cildimizi korumaya ve güzelleştirmeye çalışırken daha fazla zarar vermekteyiz.Bir ömür bedenimizde taşıdığımız gerek estetik gerek sağlık açısından bizim için önemli olan bu organı korurken ve güzelleştirmeye çalışırken dikkat etmeliyiz. O yüzden herhangi bir amaçla yaptığımız uygulamalar esnasında istenmeyen bir durum ile karşılaşır isek acil olarak bir uzman tarafından görüş almalıyız.

Bronz Teni Korumak İçin 4 Önemli İpucu

saglikk.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz