Cilt (Yüz Kurdu) Bitkisel Tedavi Yöntemi

Cilt kurdu diğer adıyla halk arasında yüz kurdu olarak da bilinmekte olan rahatsızlık cinsiyet fark etmeksizin hem erkeklerde hem de bayanlarda görülebilmektedir. Çağın en yaygın hastalıkları içerisinde yer alan cilt kurdunun birden fazla tedavisi vardır. Lazerle cilt kurdu tedavisi hastalığın geçmesindeki en etkin çözüm olsa da bitkisel cilt kurdu tedavisi yöntemi de iyi sonuçlar elde edilmesi açısından başarılı bir yöntemdir.

Cilt kurdunun tedavisi kadar önlenmesi içinde çaba harcanmalıdır. Özellikle yatak nevresimleri ve iç çamaşırlarının sık değiştirilmesi, temiz tutulması en basit çözümler arasında yer almaktadır.

Cilt kurdu her ne kadar yüz kurdu olarak da biliniyor olsa da aslında vücutta bu kurtlar daha çok genital bölgelerde görülür. Kesin tanı ancak yumurtaların göz ile görülmesi ile yapılabilmektedir.

CILT KURDU BITKISEL TEDAVISI

Gerekli Malzemeler Şunlardır: Havuç, Kuru Soğan, Sarımsak, Süt ve Sirke.

Hazırlanışı ve Kullanımı

Tüm havuçları güzelce rendeleyin, kuru soğanları da dövdükten sonra ikisini karıştırıp suda güzelce kaynatın. Sonra bu karışımı bir tülbent ile süzün ve ortaya çıkan sıvıya sirkeyi ilave edin ve karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışım ile makat (genital bölge) bölgesine rahatsızlık süresi boyunca günde 3 kere uygulayın ve 5 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Sarımsakları güzelce dövün ve süt ile karıştırıp pişirin. Sonra yine bir tülbent ile süzün ve ortaya çıkan sıvıyı yemeklerden sonra ve yatmadan önce bir kahve fincanı ile ısıtıp için.

Problem devam ettiği süre boyunca genital bölge, her gün 6-7 defa sirkeli su ile yıkanmalıdır.

Not: Hastalığın tedavisi için önceliğiniz her zaman bir hekime başvurmak olmalıdır. Son çare olarak alternatif yöntemleri kullanmanız daha sağlıklı sonuçlar elde etmeniz açısından önemlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz