Karın gerdirme ameliyatı (abdominoplasti) dünya’da ve Türkiye’de son zamanlarda bir hayli yaygınlaşmış cerrahi operasyondur. Ameliyat sonrasında sarkan, deformasyona uğrayan, çatlar bulunan ve yağlı göbek görünümü ortadan kalkıyor. Her ameliyat gibi karın germe ameliyatı (abdominoplasti) da iyi bir doktor tarafından yapılmadığı takdirde kötü sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle ameliyat öncesi doğru doktoru bulmak konusunda seçici olmakta fayda vardır.

Karın germe (toplama) ameliyatları sonrasında genellikle bikini ve kilot içerisine gizlenebilecek şekilde bir kesi izi kalabilmektedir. Ameliyatlar ilaç gibidir; bir noktayı tedavi ederken küçükte olsa vücudunuzun başka yerlerine zarar verebilmektedir. Bu riskleri göz önünde bulundurmakta fayda vardır.

Karın Bölgesindeki Yağlar, Sarkma ve Bombeleşme Neden Olur?

Karın bölgesinde meydana gelen yağ dokusu, sarkma, bombeleşme sık sık kilo alıp vermeye, alkol kullanımına, dengesiz beslenmeye, hormonal değişikliklere, yaşlılık, genetik yatkınlık ve gebelik sürecine bağlı olarak oluşabilmektedir. Bu kötü görünümü yok etmenin birçok yöntemi vardır. Karın germe ameliyatı olmadan önce mutlaka diğer karın bölgesindeki kötü görünümü yok edecek yöntemleri ve göbek eritme tekniklerini denemek gerekir. Ameliyat her zaman en son çare olarak görülmelidir.

Karındaki çatlaklar neden oluşur?

Karın bölgesindeki çatlaklar doğum (gebelik), hızlı kilo alıp verme, kortizon içeren bir takım ilaçların kullanımı sonrasında oluşabilmektedir. Günümüzde bu çatların giderilmesi için birçok yöntem ve tedavi mevcuttur. Çatlak giderici kremler bunların en başında gelmektedir.

Şişman ve yağlı karın sağlığa zararlı mıdır?

Şişmanlık (Obezite) ve karın bölgesindeki yağlanma (Göbek) şüphesiz insan sağlığını ciddi anlamda tehdit etmektedir. Başta kalp damar hastalıkları, şeker hastalığı gibi hayati önem taşıyan rahatsızlıklar olmak üzere bir çok hastalığa davetiye çıkartmaktadır.

Karın germe ameliyatının riskleri nelerdir?

Karın germe ameliyatlarında bölgenin enfeksiyon kapması, kan birikintisi, dikişlerin açılması gibi olası riskler mevcuttur. Bu riskler işinde uzman bir doktor tarafından ameliyat gerçekleştirildiğinde en düşük seviyeye indirilmektedir.

Karın germe ameliyatı ile merak ettiğiniz hususları yorum bölümünden bize iletirseniz en kısa süre içerisinde cevaplayabiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz