Hızlı kilo almak için beslenme, en başta gelen yöntemdir. Ancak burada beslenmenin düzenli ve kilo alımına elverişli bir şekilde olması gerekir. Hızlı kilo almak için yapılması gerekenler başlığı altında, hızlı ve aynı zamanda sağlıklı kilo almak için yapılabilecek şeylerden bahsedeceğiz.

Hızlı kilo almak için yapılması gerekenler

Kalorisi yüksek besinler tüketmek

Sağlıklı ancak kalorisi yüksek besinler tüketmek, kilo alımının kolaylaşmasın da size önemli bir yardımcı olacaktır. Bu nedenle mutlaka kalori açısından zengin sağlıklı besinleri düzenli bir şekilde tüketmeye gayret edin.

Fazla yemek yemek

Düzenli bir şekilde istediğiniz kiloya ulaşmak istiyorsanız, fazla yemek yemek hızlı kilo almanın ilk şartları arasındadır. Kilo aldırıcı besin değerlerinin vücuda girmeden kilo almanız, doğal olarak mümkün değildir. Bu sebeple yukarıda da bahsettiğimiz gibi kalori açısından yüksek besinleri, sıklıkla tüketmeye özen gösterin. Burada dikkat etmeniz gereken asıl önemli olan şey fazla yemek yemeden de ziyade, sağlıklı ve kalorisi yüksek besinler tüketmektir.

Yemeği hızlı yiyin

Kilo verme tavsiyeleri arasında, yemeğin iyice çiğnedikten sonra yutulması gerektiği yer almaktadır. Hızlı kilo almak için yapılması gerekenler arasında da, bunun tam tersi olarak lokmaları fazla çiğnemeden hızlı bir şekilde yemek yemeye özen gösterin. Ancak bunun abartılmaması, yemek yerken yemeğin nefes borusuna kaçması gibi olumsuz durumları önlemek açısından oldukça önemlidir.

Bol protein tüketimi

Kalori açısından zengin besinler tüketmenin yanı sıra, protein açısından da tükettiğimiz besinlerin zengin olması, kilo almanıza yardımcı olacaktır. Protein açısından zengin besinlerin tüketilmesi aynı zamanda, sağlıklı bir şekilde kilo almanızı sağlanacak etkilere sahiptir. Yumurta, baklagiller, fındık, badem, yağsız kırmızı et, balık ve tavuk eti gibi besinler, protein bakımından oldukça zengindir. Bu nedenle protein açısından zengin olan bu besinleri tüketerek, sağlıklı bir şekilde kilo alma şansınız bulunmaktadır.

Yağ tüketimini artırın

Sağlıklı yağ tüketimi, kilo almanıza fayda sağlayacak yöntemler arasındadır. Bol yağlı yemekler tüketerek, kilo alma sürecini hızlandırabilirsiniz. Ancak aşırı miktarda yağ tüketmek, sağlık açısından olumsuz bazı etkilere neden olabileceği için, düzenli ve düzeyli bir şekilde yağ tüketilmesi en ideal olanıdır.

Sigarayı bırakın

Eğer ki ciddi anlamda hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo almak istiyorsanız, sigara tiryakileri için yapmaları gereken en önemli şey kesinlikle sigarayı bırakmalarıdır. Sigara içeriğinde bulunan yüzlerce zararlı etken madde nedeniyle, besinlerde bulunan vitamin ve minerallerin etkisini azaltmaktadır. Bu sebeple sigarayı bırakmak, hızlı kilo almak için yapılması gerekenler arasında oldukça önemli bir yere sahiptir.

Baharat ve sos miktarını artırın

Yemeklerinizde bol baharat ve sos kullanmak, kilo almak için beslenme adına yapabileceğiniz şeylerden biridir. Baharat ve sosların, kilo alımında etkili olduğu bilinmektedir.

Kalp krizi hakkındaki yazımızı okumak için tıklayın.

saglikk.com

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz