CPhI İstanbul 2016 kapsamında organize edilen İş Kadınları Kahvaltısında, Eczacıbaşı Sağlık Grubu Başkanı Elif Çelik, Merck Group Global Ticari Operasyonlar Başkanı Elçin Elgün, Sanofi Pasteur AMESA Bölge Başkanı Emay Aly, Amrop International Yönetici Ortağı Prof. Dr. Yeşim Toduk ve Abdi İbrahim İş Geliştirme Direktörü Elif Elkin başarı öyküleri ile deneyimlerini paylaşacak.

Türkiye’nin genelinde kadın istihdamını artırmaya yönelik pozitif ayrımcılık ve ilaç sektöründe kadın çalışanın durumunun masaya yatırılacağı Women Breakfast programda, ilaç ve sağlık sektöründe başarılı olmuş bu 4 kadının kariyer yolculuğunda önlerine çıkan engeller ve kadının bu sektördeki duruşu konuşulacak.

Programda üzerinde durulacak başlıklar şunlar:

-Türkiye’nin genelinde kadın istihdamını artırmaya yönelik pozitif ayrımcılık, ilaç sektöründe kadın çalışanın durumu ve ilaç sektöründeki öncü kadınların diğer sektörlerdeki kadınlara ilham olması

-İlaç sektöründe kadın çalışanların durumu. TR-dünya karşılaştırması.

-İlaç sektörü kadınların yönetim kademisinde daha fazla yer alması için örnek sektör olabilir mi? Bir araştırmaya göre en fazla kadın yönetici ilaç sektöründe İlaç sektörünün yönetici kadınlarından diğer sektörler nasıl dersler çıkarabilir.

– İlaç sektöründe kadın yöneticilerin, merdivenin basamaklarını tırmanırken yaşadıkları zorluklar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz