Hastalıklar günlük hayatta başımıza ansızın gelebilecek durumlardır. Bunlar vücudumuza çeşitli şekilde nüksedebilirler. Kimi zaman öncesinde önlem alınması işe yaramayabilir. Önlemler her ne kadar önemli olsa da, bazen işe yaramayabilirler. Bugün yazımızda hastalıkların sağ kol uyuşması ile nüksetmesinden bahsedeceğiz. Sağ kol uyuşması neyin belirtisi peki?

Sağ kol uyuşması neyin belirtisi diyecek olursanız, sizlere çok şeyler söyleyebiliriz. Kan dolaşımı ya da sinirlerle ilgili bir problem olabilir. Kanın sağ kola yeterli şekilde ulaşmaması veya sinirlerin zarar görmesi uyuşmaya sebep olabilir. Fiziksel terapiler ile bu halledilebilir. Diyabetin sinirleri iltihaplaması sonucu da uyuşma yaşanabilir. Kan şekerinizi ölçtürmenizde fayda var. Vitamin ve mineral eksikliği uyuşmaya sebep olur.

Magnezyum, C ve B12 vitamini eksikliği buna sebeptir. Bu vitaminler giderilmesi sonucu uyuşmalar azalacaktır. Bir başka sebep ise obezite sorunudur. Fazla kilo sorunu uyuşmayı tetiklemektedir. Kilo kontrolümüzü düzenli olarak yapmalıyız.

 

Sağ Kol Uyuşması Sebepleri

İnme sonucu oluşan felçten kaynaklı bu problemi yaşayabiliriz. Fiziksel tedavi, rehabilitasyon ve radyolojik testler tedavinin parçalarıdır. Kıkırdaklarda, kaslarda ve tendonlarda ortaya çıkan iltihaplanmalar uyuşmaya sebep olur. Sinirlerin sıkışması da uyuşmanın başlıca sebepleridir. Sağ kol uyuşmanızla beraber baş dönmesi veya mesane sıkıntısı yaşıyorsanız; en kısa zamanda doktorunuza başvurunuz. Uyuşma saatlerce sürüyor ise problem ciddi olabilir. Bilincinizi etkileyen bir durum varsa, kesinlikle doktorunuza başvurunuz.

 

Vücudumuzdaki değişikliklerin nelere neden olabileceğini anlatmış olduk. Ayrıca sağ kol uyuşması neyin belirtisi sorusunun cevabını öğrenmiş olduk. Çok basit görünen durumlar, ağır sonuçlara sebep olabilir. Bu nedenle hiçbir sağlık problemimizi es geçmeden tedavisini araştırmalı ve doktora başvurmalıyız. Yapılacak tahliller ile, ufak problemlerin nelerden kaynaklandığını öğrenebiliriz. Doktorlarınızın tedavi önerilerini dikkate almanız sağlığınız için önemlidir.Günümüzde yapılan en büyük yanlışlardan biri doktor muahayenesi olmadan kendi ilacınızı aramaktır.Lütfen bu yanlışa düşmeyelim.Mutlaka sorunumuz hakkında bir uzman görüşü edinip ona göre hareket edelim.Çevremizde de benzer bir durum ile karşılaşırsak geçici kesinliği olmayan çözümler kullanmasındansa uzman görüşü almasını tavsiye edelim. 

Şahika Ercümen’in kırdığı dünya rekoru ile ilgili yazımızı okumak için tıklayın.

saglikk.com

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz